R. R. fonds

Sveiciens visiem! Ar lielu prieku un entuziasmu paziņoju, ka kopā ar saviem vissenākajiem dzīves līdzgaitniekiem esmu izveidojis nodibinājumu “R.R. fonds“. Kāpēc tieši tagad un kā fonds funkcionēs – par to izvērsti nedaudz zemāk. 👇

Uzskatu, ka esmu reti veiksmīgs cilvēks. Man palaimējās piedzimt bez iedzimtām kaitēm, labā ģimenē, ar abiem vecākiem. Valstī, kuru neplosa karš, bads vai dabas kataklizmas. Bērnībā es nepazinu tādu situāciju kā tukšs ledusskapis, man vienmēr bija visi skolai nepieciešamie piederumi, vislabākais inventārs treniņiem basketbolā un vēlāk arī Latvijā labākie iespējamie apstākļi, kādos trenēties un mācīties. Man jau pašā dzīves startā tika dotas visas iespējas. Tas, kā es tās izmantoju, jau paliek uz manas sirdsapziņas.

Tikai pēdējos gados es aptvēru, ka teiciens “katrs pats savas laimes kalējs” attiecas tikai uz tādiem veiksminiekiem kā es. Jo bērni nepiedzimst ar automātiski piešķirtām iespējām – viņu vietā tās sarūpē citi. Pārsvarā tie ir vecāki, bet daudzu vecāku rocība bieži vien ir limitēta. It sevišķi tagad, (pēc)pandēmijas laikā.

Un tāpēc “R.R. fonds” moto ir “Radi iespēju!” Mēs metīsim izaicinājumu cēloņiem, nevis sekām, un radīsim iespējas bērniem no sociāli mazāk nodrošinātām vidēm uzsākt nodarbes, kuras citādi viņiem ietu secen sarežģīto sadzīves apstākļu dēļ.

Fonda pirmā iniciatīva norisināsies līdz 2020. gada septembrim. Ar dažādām basketbola aktivitātēm Raiņa parkā vāksim ziedojumus, lai trīs Siguldas novada pašvaldības Sociālā dienesta redzeslokā esošiem 7-9 gadus veciem bērniem no mazturīgām ģimenēm rastu iespēju septembrī uzsākt basketbola treniņus Siguldas Sporta skolā. Sīkāk ar iniciatīvu iepazīstināšu atsevišķā postā, bet pamatbūtība – Sociālā dienesta izraudzītiem bērniem tiks iegādāts viss nepieciešamais inventārs un apmaksātas visas dalībmaksas. Kā atbalsta saņēmēji šīs iespējas izmantos, tā jau būs viņu pašu atbildība.

Kāpēc tieši šāds mērķis? Fonda ilgtermiņa darbība nebūs ierobežota tikai sporta vai Siguldas novada rāmī, taču pirmo kampaņu gribas sākt pazīstamā vidē, iestājoties par praksē pārbaudītām vērtībām. Ja bērnībā man mazliet grauza tas, ka viss brīvais laiks aizgāja treniņos un sacensībās, tad tikai pieaugušā vecumu sasniedzot, es aptvēru, cik tas ir bijis vērtīgi. Gribot negribot, bija noslīpējušās komunikācijas prasmes, krietni pacēlušās darbspējas un atraisījusies pārliecība pār saviem spēkiem. Uz šiem trim vaļiem vienmēr esmu balstījis savas gaitas žurnālistikā, un esmu absolūti pārliecināts, ka es to nekad nevarētu darīt, ja nebūtu sportā gūtā rūdījuma. Tāpēc ar fonda starpniecību gribas dot iespēju jaunajai paaudzei nonākt vidē, kas stāv pāri reliģijai, ādas krāsai un sociālajam statusam. Vidē, kurā pēc vieniem noteikumiem darbojas kā Irākā, tā Amerikā, Latvijā un visur citur pasaulē.

Lēmumu veidot fondu pieņēmu pērnā gada 30. decembrī, kad atrados bērēs. Todien izvadījām 19 gadus jaunu puisi, ar kuru man bieži bija krustojušies ceļi regbija laukumos. Zināju, ka viņam bija smaga bērnība – abi vecāki daudz dzēra, un jau kopš agras bērnības viņš iedzeršanas esot pārlaidis virtuvē zem galda. Ar laiku tas noveda pie nonākšanas bērnu namā ar visām no tā izrietošajām sekām. Vēlāk viņš nonāca audžu ģimenē, kas no sirds centās puisi uzlikt uz ceļa, taču dēmoni, kas viņu plosīja, izrādījās spēcīgāki. Aizvadītajos Ziemassvētkos viņš nosmaka savos vēmekļos, kad organisms tomēr neizturēja uzņemto vielu kokteili. Viņš bija sirsnīgs zēns ar zvērīgu pašaizliedzību, bet ar briesmīgu starta pozīciju šajā dzīvē. No viņa nevarēja prasīt lietas, kas tādiem dzīves veiksminiekiem kā man liekas pašsaprotamas. Es ilgu laiku zināju par dēmoniem, kas viņu plosa, un tā arī paliku tikai zinādams… Otrreiz dzīvē tādā situācijā vairs negribas nonākt.

Līdz ar to mūsu fonds ieņems savu nišu un plānos tādas iniciatīvas, kas būs mērķētas uz šauru atbalsta saņēmēju pulku, toties atbalsts nebūs vienreizējs vai vienas dienas. Mērķis šai vasarai ir savākt aptuveni 1050 eiro (sīkāk atšifrēšu nākamajā postā), lai trīs jaunie censoņi, kas vecākiem ir izteikuši apņēmību septembrī sākt trenēties basketbolā, varētu to darīt visu mācību gadu un vasarā piedalīties nometnēs. Ja izdosies savākt vairāk līdzekļu, iespējas pavērsies vairāk bērniem – dažādu sociāla rakstura problēmu Siguldas novadā ir krietni vairāk, nekā jūs spējat iedomāties. Ticiet man – nācās iedziļināties.

Un nobeigumā liela, publiska pateicība man tuviem cilvēkiem, kas kopā ar mani ir jau pašā startā: fonda līdzdibinātājiem Alisei Rozītei, Ārim Saulītim, Deinam Milleram, kā arī Andrejam un Montai Bērzēm, Marekam Gaidamovičam un Tomam Bitītim.

Nodibinājums „R.R. fonds”
Reģistrācijas numurs: 40008298313
Ziedojumu konts: LV81HABA0551048437061